Home / Telefonia mobilna / Debiut iOS 9 na jesień, beta testy w lipcu

Debiut iOS 9 na jesień, beta testy w lipcu

Apple iOS 9

Na rozpoczętej właśnie konferencji developerów WDDC 2015, Apple zapowiedziało tak jak podejrzewaliśmy najnowszą wersję swojego systemu mobilnego iOS 9, który trafi do wszystkich kompatybilnych z iOS 8 urządzeń.

Na pierwszy ogień trafi oczywiście publiczna wersja iOS 9 beta już w lipcu, a finalna wersja ma być gotowa tej jesieni. Niestety bez żadnych konkretnych dat na chwilę obecną.

Jak poinformowano, iOS 9 skupia się głównie na optymalizacji czasu pracy na baterii oraz jak najlepszym wykorzystaniu pamięci masowej z naciskiem na 16 GB werję smartfonów iPhone i iPadów.

Niemniej jednak inżynierowie skupili się także na wielozadaniowości (multitasking) w postaci podzielonego ekranu, oprogramowaniu HealthKit, HomeKit (inteligentny dom), a także usprawni CarPlay.

Miejmy nadzieję, że choć w nieznacznym stopniu poprawiona zostanie oprawa graficzna oraz może dodane jakieś ciekawe funkcje w ostatniej chwili.

Tak iOS 9 jak i każdy inny system jest ewoluującym środowiskiem, dostosowywanym oczywiście pod użytkowników. Wszystko jest zatem możliwe. A czy was satysfakcjonują planowane zmiany w mobilnym systemie Apple? Czekamy na komentarze.