Home / Konsole / Cortana w Xbox One będzie wymagała kontrolera Kinect

Cortana w Xbox One będzie wymagała kontrolera Kinect

Cortana Xbox One

Cortana w Xbox One, tak samo jak w Windows 10 czy smartfonach Windows Phone to gorący temat, szczególnie ze względu na ciekawe i zaawansowane funkcje jakie będzie oferowała.

Głosowy asystent Microsoftu jeśli chodzi o konsolę Xbox One będzie jednak posiadał pewne obostrzenia, które związane są z kontrolerem ruchu, a raczej jego brakiem.

Jest to na tyle oczywiste, że użytkownik musi się jakoś komunikować z Cortaną, co według Microsoftu musi mieć miejsce przez Kinecta. Jednak jesteśmy pewni, że patową sytuację dałoby się rozwiązać za pomocą np. zestawu słuchawkowego podłączanego do kontrolera, jednak taka opcja nie jest możliwa, przynajmniej na chwilę obecną.

Xbox One nowy dashboard

Asystentka Cortana w Xbox One to nie jedyna nadchodząca zmiana, bowiem jak was informowaliśmy kilka dni temu, najnowsza konsola otrzyma również nowy dashboard, który zaoferuje szybszy i łatwiejszy dostęp do np. czatu grupowego, informacji o dostępności naszych znajomych czy możliwości głosowego zapisywania filmików z rozgrywek czy wielu innych.

Część nowych funkcji jest jednak związana z Cortaną, dlatego właśnie tak duży nacisk i nadzieje są z nią pokładane. Wydaje nam się jednak, że Microsoft musi jednak pomyśleć o użyciu alternatywnych metod komunikacji użytkownika z asystentką głosową, gdyż wielu użytkowników nie posiada kontrolera Kinect.