Home / Komputery mobilne i tablety / Cortana – pojawi się fizycznie w laptopach Toshiba już wkrótce

Cortana – pojawi się fizycznie w laptopach Toshiba już wkrótce

cortana-fizyczny-przycisk-laptop-toshiba

Cortana, czyli jeden z bardziej obiecujących asystentów osobistych od Microsoftu, doczeka się niemalże fizycznej obecności.

Mowa tu oczywiście o fizycznym przycisku przywołującym Cortanę, dzięki czemu nie będziemy musieli jej szukać czy też aktywować głosem.

Asystentka Microsoftu Cortana zadebiutuje już niebawem bo podczas premiery systemu Window 10, a kilka miesięcy później na Windows Phone 10. Jeśli zatem lubicie wydawać komendy głosowe czy to szukając informacji, czy też ustawiając pewne rzeczy na różnych urządzeniach, laptopy Toshiba na pewno pod tym względem zapunktują.

corta-fizyczny-przycisk-toshiba

Fizyczny przycisk asystentki głosowej Cortany, byłby kolejną ewolucją klawiatury od czasu debiutu klawisza Windows w 1995 roku. Nawet implementacja dotyku w system Windows 8 nie pomogła w rewolucji, chociażby z uwagi na słabą adopcję tej technologii w monitorach komputerowych. Mysz i klawiatura nadal dominuje w środowisku pecetowców.

Być może Cortana pojawi się później w urządzeniach innych producentów, z pewnością byłoby to ciekawe i mile widziane rozwiązania. Co o tym myślicie?