Home / Oprogramowanie / Cortana na urządzeniach Android i iOS jeszcze w tym roku

Cortana na urządzeniach Android i iOS jeszcze w tym roku

Cortana Android iOS
Cortana, osobisty asystent ze stajni Microsoftu , który coraz lepiej i lepiej sobie radzi, może się pojawić na urządzeniach z systemem Android oraz iOS jeszcze przed końcem roku, tak przynajmniej wynika z nowego raportu agencji Reuters.

Microsoft ciężko pracuje, aby przynieść samodzielne aplikacje zarówno dla platformy Google i Apple. Cortana wykona skok z systemu mobilnego na wersję desktop wraz z wydaniem systemu Windows 10, zanim znajdzie się na konkurencyjnych platform mobilnych.

Gigant z Redmond nieoficjalnie dał nam informacje o swoich planach w zeszłym roku, ale ostatnie doniesienia sugerują że Cortana może pojawić się zintegrowana w wersji cross-platformowej pakietu Office, lecz to mogło by znacznie ograniczyć jej zaplanowaną ekspansję.

Nie wiemy jednak jak dobrze Cortana będzie naprawdę działa na systemie operacyjnym konkurencyjnej platformy, gdyż Cortana nie będzie miała takiego dogłębnego dostępu do funkcji systemowych, jak Siri w iOS lub Google w systemie Android.

Raporty z Reuters sugerują również, że Microsoft pracuje nad nową wersją Cortany o kodowej nazwie Einstein, choć firma nie podała żadnych szczegółów na temat tej usługi. Nie mniej jednak powinniśmy dowiedzieć się więcej na jego temat na konferencji Build Developer Conference, która rozpoczyna się w już przyszłym miesiącu, a dokładnie 29 kwietnia.