Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / Computex 2015: ZOTAC prezentuje podkręcone karty GeForce GTX 980 Ti

Computex 2015: ZOTAC prezentuje podkręcone karty GeForce GTX 980 Ti

Podkręcone karty ZOTAC GeForce GTX 980 Ti ZOTAC zostały dziś zaprezentowane na rozpoczętych właśnie pokazach Computex 2015 w Taipei,

Procucent ten postanowił po raz kolejny podkręcić swoje grafiki, by uzyskać jeszcze więcej mocy w grach i tym samym ucieszyć wszystkich posiadaczy pecetów, dla których  rozrywka w rozdzielczości 1080p przestała wystarczać i zaczeli oni marzyć o graniu w 4K.

Jeden z dyrektorów firmy, Tony Wong powiedział , , że wygląd i wydajność są jednymi z walorów na jakie stawia jego firma, co więcej starają się oni zawsze wydobyć więcej mocy z każdej karty graficznej ZOTAC, tym samym nie uwzględniając kompromisów jeśli chodzi o wydajność.

  • ZOTAC GeForce 980 Ti AMP! karta z taktowaniem 1000 MHz / 1076 MHz (Core/Boost Speed) to jedna z wersji typowych 980-tek, która oferuje użytkownikom fabrycznie podkręcony model z chłodzeniem IceStorm.
  • ZOTAC GeForce 980 Ti AMP! Omega –   oferująca taktowanie 1051 MHz / 1140 MHz (Core/Boost Speed) karta posiada nowy wentylator EKO, POWER BOOST i agresywną termiczna konstrukcja, która zapewnia lepsze chłodzenie i większą prędkość.
  • ZOTAC GeForce GTX 980 Ti AMP! Extreme jest najszybszą kartą graficzną z zegarami 1253 MHz / 1355 MHz (Core/Boost Speed), wyposażoną w EKO, POWER BOOST oraz stylowe podświetlenie LED. Karta posiada również Carbon ExoArmor i zaawansowany układ chłodzenia IceStorm zapewniający wyjątkowe doświadczenia.
  • ZOTAC GeForce GTX 980 Ti ArcticStorm to doskonała karta dla entuzjastów wydajności posiadająca taktowanie na poziomie 1025 MHz / 1114 MHz (Core/Boost Speed). Wyposażona w innowacyjny hybrydowy system chłodzenia ArcticStorm, łączący chłodzenie powietrzem z możliwością wykorzystania cieczy dzięki dołączonemu miedzianemu blokowi wodnemu.

Jednym z największych ulepszeń w serii ZOTAC GeForce GTX 980 Ti jest EKO FAN, zaprojektowany nie tylko dla poprawy przepływu powietrza, ale również i ciśnienia statycznego.

Jego unikalne podwójne łopatki EKO FAN zwiększają przepływ powietrza nawet o 30% w porównaniu do tradycyjnych wentylatorów. Z kolei niezależne mini łopatki znajdujące się pod zewnętrznym wentylatorem zwiększają powierzchnię będącą w bezpośrednim strumieniu powietrza wentylatora, koncentrując jego stężony przepływ.

Natomiast dzięki POWER BOOST, kolejnej zaimplementowanej przez firmę ZOTAC technologii, możliwa jest stabilizacja wydajności, zmniejszenie poziomu hałasu i minimalizacja wahań zasilania. Karta graficzna wyposażona w POWER BOOST otrzymuje bardziej stabilne zasilanie, większą żywotność i stałą wydajność nawet na granicy możliwości.

Teraz tylko przyjdzie nam poczekać na dokładną datę pojawienia się tych kart na rynku oraz ich ceny.