Home / Aktualności / Computex 2015: Jakie nowości prezentuje SAPPHIRE

Computex 2015: Jakie nowości prezentuje SAPPHIRE

sapphire computex 2015

Podczas rozpoczętych kilka dni temu targów Computex 2015, firma SAPPHIRE zaprezentuje niebawem nową linię kart graficznych dla profesjonalistów. Od najwydajniejszej karty W9100 z 16 GB pamięci i zestawem 6 wyjść DisplayPort, przez bardzo konkurencyjne W8100 i W7100 aż po W4100 z najniższej półki cenowej.

Nie zabraknie również nowości w kategorii produktów serwerowych. Pojawią się bowiem  też technologię AMD Eyefinity Pro, dzięki której połączenie do czterech kart graficznych pozwoli generować obraz do nawet 24 wyświetlaczy w ramach ściany SLS (Single Large Surface).

Na stoisku SAPPHIRE pojawi się też firma Ubitus, świadcząca usługi gry w chmurze. Ubitus wykorzystuje w swoich serwerach karty AMD FirePro W7100. Na COMPUTEX firma pokaże działanie serwera opartego o rozwiązania AMD FirePro na przykładzie gier uruchamianych na urządzeniach klienckich takich jak telewizor z konsolą, smartfon i tablet.

Kolejną z nowości prezentowanych przez SAPPHIRE będzie Virtual Desktop Infrastructure (VDI) służąca do zdalnego uruchamiania aplikacji z wykorzystaniem rozwiązań programowych firmy VMware. System składa się z serwera opartego o AMD FirePro R5000 wspierającego technologię Teradici oraz karty AMD FirePro S9050.

Na targach COMPUTEX firma SAPPHIRE pokaże również nadchodzącą nowość – SAPPHIRE ZC400 Teradici Zero Client. SAPPHIRE ZC400 to małe urządzenie typu „cienki klient” o eleganckim wzornictwie oparte na procesorze Teradici TERA2140. Nie posiada żadnych wentylatorów, nie wymaga żadnego innego procesora, systemu operacyjnego czy dysku twardego. Jest łatwy w konfiguracji i może obsłużyć do 4 wyświetlaczy HD lub 2 Ultra HD (2560 x 1600), nadając się świetnie do zdalnej pracy z aplikacjami do projektowania czy analizy finansowej.