Home / Aktualności / Co wiemy o Samsung Galaxy S9 i S9+

Co wiemy o Samsung Galaxy S9 i S9+

Ciężko powiedzieć czy można jeszcze czerpać jakąkolwiek przyjemność z kupna nowego smartfonu, bowiem liczne przecieki (tak jak ten) np. Galaxy S9 i S9+ czy jakiegokolwiek innego urządzenia skutecznie to ograniczają.

Najnowszy wyciek dotyczy wyglądu wspomnianych urządzeń Samsunga, aczkolwiek wcześniejsze ujawniły szereg innych informacji takich jak specyfikacja. Jeśli jeszcze nie wiecie większy model (S9+) ma posiadać aż 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB masowej, zaś standardowy kombinację 4 GB / 64 GB. Różnice pomiędzy oboma smartfonami jednak do tego się nie ograniczają. Podczas gdy Galaxy S9+ ma mieć dwie kamery główne, tak S9 tylko jedną (zresztą jak chyba jeszcze większość z urządzeń dostępnych na rynku). Pomimo różnic w kamerach, oba modele oferować mają zmienne przesłony f/2.4 /  f/1.5. Ta druga jest naprawdę imponująca, bowiem jeszcze nikomu nie udało się osiągnąć takiego poziomu. 

Przenosząc się na przód, Galaxy S9 / S9+ mają dzielić 8MP kamerę selfie, dwa głośnik stereo (dlaczego musieliśmy na to aż tyle czekać). Sercem urządzenia ma być w zależności od rynku Snapdragon 845 lub Exynos 9810. Pierwszy ma zasilić rynek chiński i amerykański, zaś drugi na pozostałe rynki, w tym europejski.

Z udostępnionych przez Samsunga zapowiedzi wynika, że główną funkcją, na której koreański producent będzie skupiał uwagę 25 lutego, będzie właśnie wspomniana kamera, mająca oferować niespotykaną dotąd jakość zdjęć. Jak możecie zobaczyć z renderingów, wygląd smartfona nie będzie zbytnio odbiegał od tego znanego z modelu S8 / S8 Edge.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.