Home / Aktualności / Chrome 64 bit – szybsza, bezpieczniejsza i stabilniejsza przeglądarka Google

Chrome 64 bit – szybsza, bezpieczniejsza i stabilniejsza przeglądarka Google

chrome 64 bit
Chrome 64 bit jest w końcu dostępny. Witamy tą jakże optymistyczną wiadomością o dostępności najnowszej odsłony przeglądarki Google, która teraz zaoferuje nie tylko szybsze , lecz co najważniejsze bezpieczne i bardziej stabilne działanie.

Jak podaje Google 64 bitowy Chrome posiada chociażby taką korzyść nad jego 32 bitową wersją jakszybsze dekodowanie filmów w jakości HD w serwisie Youtube (15 procentowy przyrost prędkości).

Chrome 64 bit dzięki optymalizacji kompilera i procesora tej przeglądarki w tym szybszego przekazywania instrukcji do rejestratora polepszyło prędkość renderowania. Do wspomnianego dekodowania filmów YT, przyrost prędkości uzyskano w przypadku grafiki i innych treści multimedialnych (25 proc. w porównaniu do 32 bitowej wersji).

Dobrze znane pluginy takie jak Silverlight, Java czy Flash także otrzymały 64 bitowe wsparcie w Chromie, co jest równie optymistyczną wiadomością. Tym bardziej iż konkurencja w postaci Firefoxa, który pewnie nie pojawi się nigdy w 64 bitach, Google postanowiło udowodnić że palma pierszeństwa należy właśnie do nich.

Szczerze powiedziawszy przy naszym krótkim testowaniu tej wersji nie zauważyliśmy oszałamiającej zmiany, lecz oczywiście jest to za krótki okres aby uznać to za fakt.

Aby uzyskać pełny obraz trzeba oczywiście czasu oraz przetestowania większej ilości scenariuszy w postaci pluginów, treści multimedialnej itp.

Odchodząc od prędkości a przenosząc się do sfery bezpieczeństwa, Chrome 64 bit dzięki funkcji High Entropy ASLR (przypadkowość przydzialania adresów procesom) i ulepszonej obronie przeciw lukom przy przetwarzaniu w czasie rzeczywistym, znacznie zabezpieczy korzystającego z tej właśnie przegladarki użytkownika.

Jeśli zaś chodzi o stabilność to Google chwali się, że 64 bitowa odmiana jego przeglądarki jest 2 razy stabilniejsza od poprzedniej (znaczy, że odmawia działania 2 razy rzadziej).

Póki co 64 bitowa wersja Chroma dostępna jest dla systemów Windows. Pozostałe platformy z pewnościa uzyskają ja z czasem, kiedy trudno powiedzieć. Podejrzewamy iż na pierwszy ogień i tak pójdzie Android z wiadomych dla wszystkich względów.

Jako ciekawostkę chcieliśmy podać iż Internet Explorer 10 z 2012 roku był pierwszą 64 bitowa przeglądarką dla Windows.

Jeśli korzystacie z przeglądarki Google i chcielibyście pobrać Chrome 64 bit to możecie to zrobić za pośrednictwem tego linku.

chrome 64 bit windows