Home / Aktualności / Chłodzenie wodne Cooler Master Seidon 120V

Chłodzenie wodne Cooler Master Seidon 120V

Cooler Master Seidon 120V
Bezobsługowe chłodzenie wodne Cooler Master Seidon 120V zostało zapowiedziane na początek października i stanowi najnowszy produkt z linii Seidon.

Opisywane chłodzenie zawiera większy blok chłodzenia procesora oraz 27 mm radiator o wymiarach 119 x 154mm. Jego cechą charakterystyczną jest także prostopadłościenne połączenie bloku chłodzenia procesora z pompą, wspierające moduł trzymający.

Podstawa Seidona 120V jest prostokątna i wykonana z miedzi oraz zawiera mikro-żeberka (widoczne bardziej na powiększonym zdjęciu) pomagające rozproszyć ciepło z procesora do krążącego płynu chłodzącego. Natomiast wymiary bloku oraz pompy mierzą 62mm długości, 62 mm szerokości oraz 36.4mm wysokości.

Cooler Master zastosował tutaj 120 mm wentylator z regulacją obrotów, które można ustawić w zakresie od 600 do 2400 obrotów. Sam producent podkreśla ulepszenia w projekcie wirnika pompy, który zyskał teraz ceramiczne łożyska jak również komorę przepływową, która nie zatyka się tak łatwo jak to miało miejsce w poprzednich produktach. Maksymalny przepływ powietrza jaki oferuje ten produkt to 86.15 CFM a jego głośności waha się od 19 do 40 dBA.

Cooler Master udziela na te chłodzenie 2 lat gwarancji i wycenił je na 80 dolarów.

Źródło: Cooler Master

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.