Home / Aktualności / Chłodzenie wodne Cooler Master Glacer 240L

Chłodzenie wodne Cooler Master Glacer 240L

Cooler Master Glacer240LCooler Master to lider w produkcji zarówno układów konwencjonalnego (powietrznego) jak i wodnego chłodzenia dla komputerów osobistych. Glacer 240L to zapowiedziany dziś bezobsługowy układ chłodzenia wodnego zarówno dla osiągów jak i wygody stosujących go użytkowników.

Zaprojektowany przy współpracy z jednym ze specjalistów w dziedzinie chłodzenia cieczą firmą Swifttech, Glacer 240L pozwolił na osiągnięcie wysoko wydajnego chłodzenia.

Co wyróżnia ten produkt Cooler Mastera spośród wielu podobnych rozwiązań w tym typu wszystko-w-jednym (bezobsługowe chłodzenie cieczą) jest wsparcie dla dodatkowych podzespołów chłodzenia cieczą przy zachowaniu minimum obsługi.

Nabywcy Cooler Master Glacer 240L otrzymają zupełnie szczelne chłodzenie wodne, które nie wymaga obsługi przez 3 lata. Czarne rurki do przesyłu wody z pompy do radiatora mają średnicę 5/8″ i są zabezpieczone poprzez wkręcane zabezpieczenia umożliwiające prostą ich wymianę w razie potrzeby.

Glacer 240L ma w zamierzeniach producenta podbić serca entuzjastów podkręcania i chłodzenia wodnego chociażby z powodu zastosowania pompy wodnej rozpędzającej się do 3500 obrotów na minutę. Dzięki takiej prędkości obrotowej jest onw stanie osiągnąć przepływ wody na poziomie 165 litrów na godzinę. Takie parametry umożliwiają łatwe podłączenie kilku podzespołów, które chcemy chłodzić za pomocą pętli. Regulator obrotów z kolei doskonale współgra z dwoma wentylatorami Blademaster o średnicy 120mm.

Należy również pochwalić jakość wykonania samego radiatora zawierającego w sobie zbiornik oraz dwa zawory łączące go z rurkami prowadzącymi wodę do pompy. Opisywane chłodzenie może zarówno pracować w pozycji pionowej jak i poziomej. Zasilanie Glacera korzysta ze złącza SATA. Cena ani dostępność nie jest jeszcze znana.

Źródło: Cooler Master, Informacja własna