Home / Aktualności / Camper 760LMT-D – nawigacja przeznaczona do samochodów campingowych

Camper 760LMT-D – nawigacja przeznaczona do samochodów campingowych

Camper 760LMT-D widok mapy
Garmin światowy lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, zaprezentował model Camper 760LMT-D – pierwszą w swojej ofercie nawigację przeznaczoną do samochodów campingowych.

Co więc oferuje ta 7 calowa nawigacja czego nie ma w innych rozwiązaniach? Na pewno sprawdzone funkcje dostępne w nawigacjach samochodowych Garmin, jak i unikatowe cechy uwzględniające specyficzne wymagania kierowców camperów i osób podróżujących z przyczepą campingową.

Wśród nich nie sposób nie wspomnieć o asystencie pasa ruchu ze wskazówkami głosowymi, technologii Garmin Real Directions oraz bezpłatnąej bezterminową subskrypcję map i komunikatów drogowych.

Aby zapewnić kierowcom dostęp do aktualnych informacji o pogodzie i innych przydatnych w podróży danych, aplikacja Garmin Smartphone Link umożliwia korzystanie z usług online. Bezpłatne oprogramowanie BaseCamp z kolei pozwoli na wcześniejsze zaplanowanie podróży na komputerze i zapisanie jej potem bezpośrednio w urządzeniu nawigacyjnym.

Garmin Camper 760LMT-D – inny ale czy lepszy?

Garmin Camper 760LMT-D profile kampera
Camper 760LMT-D wyposażony został w szczegółowe mapy, które umożliwiają wytyczanie tras z uwzględnieniem rozmiaru i wagi samochodu bądź przyczepy campingowej, zawierają również istotne dla kierowców camperów dane, jak np. wysokość mostów.

Wystarczy jedynie określić profil pojazdu (wysokość, ciężar, długość i szerokość), a nawigacja wyznaczy właściwą drogę, uwzględniając podane parametry pojazdu.

Aby ułatwić wyszukiwanie poszczególnych miejsc w trakcie jazdy, producent wyposażył swoje urządzenie w funkcję Up Ahead zapewniającą stały dostęp do informacji o punktach POI wzdłuż trasy, którą się poruszamy. Informacje wyświetlane są na ekranie tej nawigacji przemieszczają się razem z widokiem mapy i aktualizują się w miarę przemieszczania się pojazdu.

Po zsynchronizowaniu nawigacji ze smartfonem przez moduł Bluetooth, dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikom, można korzystać z urządzenia Garmin Camper 760LMT -D jak z zestawu głośnomówiącego.

Nawigacja obsługuje również bezpłatną aplikację Smartphone Link, która umożliwia korzystanie z usług online, takich jak bieżąca prognoza pogody, bezpośrednio na ekranie nawigacji po sparowaniu jej z iPhone lub ze smartfonem z systemem Android.

Dzięki bezterminowej aktualizacji map (funkcja Garmin Express), Camper 760LMT-D zawsze będzie uwzględniać zmiany w sieci dróg oraz najnowsze punkty POI, łącznie z aktualizowaną na bieżąco bazą campingów ACSI o MHF (katalog ponad 20 000 punktów użyteczności publicznej przydatnych podczas podróży, takich jak odkryte baseny, restauracje, place zabaw, sklepy).

Zaawansowane funkcje nawigacji GarminPowyżej wspomnieliśmy tylko o niektórych ciekawych funkcjach Camper 760LMT-D. Teraz pora na przybliżenie innych równie ważnych.Garmin Real Directions to funkcja polegająca na zastosowaniu intuicyjnych wskazówek głosowych i wizualnych, wykorzystując przy nawigowaniu nazwy ulic, charakterystyczne miejsca itp. (komendy typu: Skręć w prawo za restauracją).Garmin Real Voice to zaawansowana technologia generowania mowy, dzięki której wskazówki głosowe brzmią bardziej naturalnie i przyjaźnie.

Garmin Real Directions i Garmin Real Voice to funkcje oferowane wyłącznie w nawigacjach Garmin.

Aktywny Asystent Pasa Ruchu to trzecia naszym zdaniem ciekawa funkjca tego urządzenia. Wykorzystuje ona odpowiednie komunikaty głosowe i wizualne, pozwalając czuć się kierowcom pewnie podczas pokonywania skomplikowanych węzłów komunikacyjnych, pomaga odnaleźć właściwy zjazd z autostrady i przygotować się odpowiednio wcześnie do zmiany pasa ruchu.

 

Garmin Camper 760LMT-D photoreal
Widok Skrzyżowań w trybie photoReal umożliwia wyświetlanie na ekranie urządzenia realistyczny wygląd węzłów komunikacyjnych obejmujący otaczający je teren oraz znaki drogowe wzdłuż trasy.To z pewnością przyda się osobom trudniej kojarzącym obiekty nas otaczające podczas jazdy autem.

Na ekranie nawigacji wyświetlane są również dane o obowiązujących na danym odcinku ograniczeniach prędkości, prędkości z jaką aktualnie się poruszamy oraz szacowany czas przybycia do celu.

Dołączony do urządzenia kabel zasilający z wbudowanym odbiornikiem komunikatów TMC ułatwia podróżowanie, pozwalając odpowiednio wcześnie uniknąć korków i innych przeszkód.

Bezpłatna aplikacja BaseCamp to sposób na wcześniejsze zaplanowanie podróży z poziomu ekranu komputera. Planując, możemy nie tylko wytyczać drogę, którą będziemy się przemieszczać, ale również lokalne atrakcje, ciekawe miejsca na postój, restauracje, stacje benzynowe i inne przydatne w podróży lokalizacje.

Garmin Adventures to z kolei propozycja dla tych, którzy chcą po powrocie do domu podzielić się swoimi przygodami z rodziną i znajomymi. Łącząc ślad na mapie z geotagowanymi zdjęciami, filmami na kanale YouTube® i wieloma innymi znacznikami tworzymy wirtualny zapis naszej podróży, który możemy udostępnić online.

Dla zapewnienia większego bezpieczeństwa podróży producent wyposażył swoje urządzenie w dodatkowe złącze video, umożliwiające podłączenie zewnętrznej kamery (do nabycia osobno – zdjęcie poniżej).

Choć Camper 760LMT-D Garmina nie jest tani bo kosztujący prawie 400 euro, to można bez problemu znaleźć uzasadnienie patrząc na oferowane przez to urządzenie funkcje.

Zresztą dla wielu osób wydatek takiej sumy w porównaniu z ceną samego samochodu kampingowego czy wakacji jest w zasadzie niczym.