Home / Aktualności / Bezprzewodowy napęd Blu-ray Pioneer BDR-WFS05J

Bezprzewodowy napęd Blu-ray Pioneer BDR-WFS05J

Pioneer BDR-WFS05JPionier zapowiedział produkcyjne plany pierwszego na świecie bezprzewodowego napędu Blu-ray. Pioneer BDR-WFS05J posiada wbudowaną przewodową kartę sieciową w standardzie 802.11 a/b/g/n i umożliwia zarówno nagrywanie lub odczyt plików.

Producent zaleca jednak skorzystanie z 802.11 n ze względu na lepszy transfer plików do urządzenia jak również jakość połączenia.

Napęd ten oferuje wsparcie dla systemów operacyjnych Microsoftu począwszy od Windows Xp aż do obecnego Windows 8 jak również Mac OS.

Ciekawą funkcją produktu Pioneera jest zastosowanie portu karty sieciowej ze złączem RJ45 wbudowanej w stacji dokującej urządzenia. Dzięki niemu będziemy mogli osiągnąć prędkości do 70 Mbps przy podłączeniu kablem sieciowym do routera a tym samym skrócić czas odczytu czy zapisu plików.

Bezprzewodowy napęd Blu-ray Pioneer BDR-WFS05J umożliwia także botowanie z niego systemu jak również oferuje wsparcie dla zabezpieczonych płyt Blu-ray oraz Blu-ray 3D. Do napędu dołączane jest poza stacją dokującą i zasilaczem oprogramowanie do edycji wideo.

Ten produkt Pioneera ma się pojawić początkowo wyłącznie w Japonii w cenie 25 tys. jenów (ok. $250). Cena jak i dostępność w Polsce czy Europie nie jest jeszcze znana.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.