Home / Komputery Stacjonarne / Chłodzenie powietrzne / Be quiet! Pure Rock Slim – cooler na kuracji odchudzającej

Be quiet! Pure Rock Slim – cooler na kuracji odchudzającej

Be quiet! Pure Rock Slim 03W związku z tym, że procesory stają się coraz bardziej energooszczędne, firma Be quiet!, zaprezentowała Pure Rock Slim – czyli odchudzoną wersję flagowego coolera procesora.

Pomimo utraty w talii, cooler jest nadal skuteczny w odprowadzaniu ciepła, a jego TDP zostało ustalone na 120W. W skutecznym pozbywania się nadmiaru temperatury pomagają zarówno trzy 6mm ciepłowody, jak również 92mm wentylator. Sam wentylator posiada aż 7 łopatek i generuje maksymalnie 25,5 dBA jeśli chodzi o hałas. Niemniej jednak dzięki 4 pinowej wtyczce, jego obroty są regulowane w zależności od temperatury i obciążenia systemu.

Chłodzenie Be quiet! Pure Rock Slim  ma wymiary 81.8 x 97.0 x 124.8 mm (dł x gł x wys.) i asymetryczną budowę, dzięki czemu może zmieścić się w najbardziej zatłoczonych obudowach, nie blokując np. modułów pamięci RAM. Dla porównania Pure Rock jest w stanie obsłużyć procesory z TDP na poziomie 150W, posiada cztery 6mm ciepłowody, dziewięcio łopatkowy, 120 mm wentylator i generuje 26,8 decybela hałasu. Jego wymiary to 87.5 x 121 x 155 mm czyli jak widzicie znacznie więcej.

Cooler Pure Rock Slim jest już dostępny w sklepach w cenie ok. 25 euro. Producent udziela na ten produkt 3-letniej gwarancji. A co wy uważacie na temat tego chudzielca?

Be quiet! Pure Rock Slim 02Be quiet! Pure Rock Slim Be quiet! Pure Rock Slim 01

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.