Home / Aktualności / Battlefield 4 grą dla 64-bitowych Windowsów i kart graficznych z DirectX 11.1?

Battlefield 4 grą dla 64-bitowych Windowsów i kart graficznych z DirectX 11.1?

Battlefield 4

Podczas imprezy GPU ’14 Tech Day, EA-DICE potwierdziło kilka istotnych szczegółów dotyczących gry Battlefield 4. Z informacji tych wynika, że opisywana gra będzie w znacznie większym stopniu niż pozostałe konkurencyjne produkcje wykorzystywać możliwości nowoczesnych komputerów osobistych.

Najnowsze informacje potwierdzają, że EA wykorzystało w swoim flagowym produkcie 64-bitowe pliki binarne, które umożliwiają grze spożytkowanie 8 GB pamięci RAM oraz nawet 3 GB pamięci VRAM, które to parametry są zresztą rekomendowane dla tego tytułu. Ponadto Battlefield 4 będzie w pełni wykorzystywał możliwości oferowane przez DirectX 11.1, który dostępny będzie jedynie dla użytkowników Windows 8 oraz 8.1. Przypomnijmy w tym miejscu, że karty graficzne z serii GEFORCE GTX 600 nie oferują pełnego wsparcia dla dla DX 11.1.

Do implementacji w grze takich rozwiązań skłoniło jej producentów to, że wg informacji otrzymanych z Origin wynika, iż 91 proc. osób grających w Battlefield 3 posiada w swoich komputerach zainstalowany 64-bitowy system operacyjny. Dla kontrastu zaś ilość graczy, którzy już teraz posiadają Windows 8 lub Windows 8.1 oraz kartę graficzną oferującą wsparcie jest wręcz odwrotnie proporcjonalny, choć źródło nie podaje dokładnych danych na ten temat.

Premiera najnowszej części gry z serii Battlefield planowana jest na dzień 29 października 2013, zaś w grudniu planowana jest duża aktualizacja graficzna.

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.