Home / Telefonia mobilna / Bardzo dobry wynik benchmarku iPhone 7 w Geekbench

Bardzo dobry wynik benchmarku iPhone 7 w Geekbench

iPhone-7

Jeśli wierzyć, że iPhone 7 będzie wyposażony w procesor A10 taktowany zegarem 2,4GHz, to najprawdopodobniej właśnie on został poddany testom Geekbench.

Oznaczoy nazwą kodową iPhone 9,3, który jak się domniemywa odnosi się do iPhone 7 Plus uzyskał wydajność jednordzeniową (single-core) na poziomie 3379, zaś wielordzeniową (multi-core) zamknął wynik 5495 punktów. Galaxy Note 7 dla jednego rdzenia osiągnął 2067,66 punktów. 

Nadchodzący produkt Apple nie osiąga już najlepszego wyniku dla wielu rdzeni gdyż Note 7 zdołał zdobyć 6100, a Snapdragon 820 – 5511 punktów. Należy jednak mieć na uwadze, że oba procesory stosowane przez Samsunga posiadają znacznie więcej rdzeni, więc teoretycznie przewaga jest marginalna jeśli w ogóle. Na osłodę dla Apple pozostaje fakt, że iPhone 6s Plus jest w stanie dostarczyć 2562 punktów w trybie single-core, czyli nadal więcej niż GN7 od Samsunga.

Kolejne spekulacje sugerowały, że nadchodzący iPhone będzie wyposażony w 3GB pamięci RAM, jednak z danych uzyskanych przy okazji testu wynika, że urządzenie posiadało jedynie 2GB. Przy tak bliskim jak za kilka dni terminie prezentacji nowego modelu, jest bardzo wątpliwe, że Apple zdecydowało by się testować produkt koncepcyjny. Niemniej jednak dodatkowy gigabajt naszym zdaniem zbytnio by iPhonowi nie pomógł podbić tego wyniku. A co wy o tym myślicie?

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.