Home / Aktualności / Atak DDoS na Xbox Live i PlayStation Network – Kim Dotcom ratuje sytuację

Atak DDoS na Xbox Live i PlayStation Network – Kim Dotcom ratuje sytuację

xbox live PS Network
Grupa Hackerów ‚Lizard Squad’ przeprowadziła „świąteczny” atak DDoS zaróno na Xbox Live jak i PlayStation Network powodując, że praktycznie każdy próbujący się zalogować do tych serwisów, odchodził z kwitkiem.

Lizard Squad wielokrotnie atakował zarówno sieci Microsoftu i Sony, do czego chlubnie się przyznawał. Atak w święta, podczas których wielu graczy ma więcej czasu granie, jest szczególnie bolesny.

Kim Dotcom, właściciel serwisu MEGA upload, postanowił wkroczyć do akcji i zaoferował hackerom 3000 kont premium za wstrzymanie ataków. Jak się okazało próba ta okazała się skuteczna i póki co można już normalnie logować się tak do Xbox Live jak i do PSN.

Z konwersacji pomiędzy Dotcomem a Lizard Squad można przeczytać, iż Kim oddając hackerom konta premium na jego serwisie MEGA, postawił ultimatum co do nie atakowania obu wspomnianych sieci, a w razie nie dotrzymania słowa wszystkie konta zostaną zawieszone (konta posiadają 500 GB każde, warte 99 dolarów).

Co sądzicie o takim posunięciu Kim Dotcoma? Nam bardzo się ono podobało i udowodniło to jego dobre intencje, z których teraz skorzystało wielu graczy Xbox i PlayStation na całym świecie.