Home / Aktualności / ASUS GTX 980 ROG MATRIX Platinum GTX 980 – najwydajniejszy Maxwell?

ASUS GTX 980 ROG MATRIX Platinum GTX 980 – najwydajniejszy Maxwell?

Firma ASUSTeK Computer Inc. przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kolejnej, autorskiej karty graficznej z rodziny GTX 980. Tym razem do sprzedaży trafić ma model z serii Republic of Gamers o nazwie ASUS GTX 980 ROG MATRIX Platinum.

ASUS GTX 980 ROG MATRIX Platinum to jedna z tych kart, która ma szanse stać się najwydajniejszym modelem z serii GTX 980 zarówno przed OC, jak i po nim, bowiem już fabrycznie taktowanie jej układu graficznego jest wyraźnie podniesione, a dzięki aż 14-fazowej sekcji zasilania nie będzie to kres możliwości tej konstrukcji.

Firma ASUS dość znacząco zmodernizowała płytkę PCB, tak aby mogła się na niej pomieścić wspomniana powyżej sekcja zasilania. Także radiator cechują wyjątkowo gęsto ”upakowane” żeberka oraz grube, 10-mm rurki cieplne.

Ponadto układ chłodzenia składa się także z dwóch wentylatorów, których jeden to zaprojektowany przy współpracy z firmą CoolTech hybrydowy wentylator z dwoma rzędami łopatek.

Układ GPU pracować ma w trybie GPU Boost 2.0 nawet z częstotliwością 1342 MHz, gdzie standardowe taktowanie dla kart GTX 980 to 1216 MHz. Z kolei 4 GB pamięci GDDR5 pracują ze standardową częstotliwością 1750 MHz (efektywnie 7 GHz).

ASUS GTX 980 ROG MATRIX Platinum GTX 980 01 ASUS GTX 980 ROG MATRIX Platinum GTX 980 02

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.