Home / Aktualności / ASUS ET2321. Elegancki i funkcjonalny komputer AIO

ASUS ET2321. Elegancki i funkcjonalny komputer AIO

ASUS ET2321Asus zapowiedział najnowszy produkt z rodziny komputerów All-in-one zaopatrzony numerem ET2321. Cienka, elegancka obudowa niczym nie ujawnia faktu że to komputer a nie tylko monitor.

Komputer ten posiada ekran 23 calowy o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli oraz kąty widzenia 178 stopni oraz zastosowane procesory Intela 4-tej generacji, które sprawiają że wszystko działa szybko i a minimalnymi temperaturami. Sam ekran dodatkowo wspiera technologię dotykową z 10 punktami jednocześnie co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Tym bardziej, że Asus zastosował system Windows 8, który jest stworzony do obsługi dotykowej.

Do tego należy wspomnieć zastosowanie przez Asusa grafik Intel Iris lub NVIDIA GeForce GT 740M (ulepszona wersja oferująca 40 procentowy wzrost wydajności w porównaniu z poprzednią generacją) dla najwyższej jak na te rozwiązanie wydajności graficznej. Należy wspomnieć, że ten model Asusa jest pierwszym stosującą grafiki typu Iris. Zastosowanie tego typu kart graficznych umożliwiło pewność, że zarówno odtwarzane filmy jak i gry czy inne multimedia będą działały z najwyższą płynnością.

Sama obudowa Asusa ET2321  wykonana jest z eleganckiego plastiku a jego podstawa z metalu dodając stylu każdemu biurku. Pomimo jej niewielkiej grubości tak jak wspominaliśmy udało się w niej umieścić wysokiej wydajności podzespoły. Wejścia i wyjścia zostały umieszczone w łatwym do podłączenia urządzeń miejscu tak, że przy odpowiednim podwiązaniu kabli nie będziemy ich w stanie zobaczyć.

asus et2321 all-in-one
Jakość dźwięku jest również całkiem przyzwoita. Jest to zasługa technologii  ASUS SonicMaster Premium audio w połączeniu z wysokiej jakości wbudowanymi głośnikami oraz subwooferem umieszczanym na biurku. Całości dopełnia przetwarzanie dźwięku przez oprogramowanie firmy Waves – MaxxAudio Master.


ET2321 to także pamięć masowa z dyskiem hybrydowym w roli głównej. Mamy tu na myśli 1TB dysk wykorzystujący 128 GB dysk SSD jako źródło pamięci cache. Dzięki temu udało się zwiększyć transfer danych oraz czasy uruchamiania programów.

Pod względem połączeń komputer all-in-one Asusa także nie ma się czego wstydzić. USB 3.0 z prędkościami do 5Gbit/s powinno zaoferować wystarczającą prędkość dla urządzeń zewnętrznych.  Ai Charger II sprawia, że smartfony czy tablety ładowane są dwa razy szybciej niż prz zastosowaniu standardowego portu USB 2.0 nawet przy wyłączonym komputerze.

Poniżej prezentujemy pełną specyfikację Asusa ET2321. Nam ten produkt Asusa szczególnie przypadł do gustu a co wy o nim sądzicie.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.