Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / ASUS Echelon GTX 950 – nowa, specjalna edycja karty dostępna wkrótce

ASUS Echelon GTX 950 – nowa, specjalna edycja karty dostępna wkrótce

ASUS Echelon GTX 950

Nie będąc gorszym od MSI, ASUS zapowiedział dziś również swoją kartę Echelon GTX 950, w równie egzotycznym wyglądzie i z lepszą niż konkurent wydajnością (ASUS podaje, że jest ona lepsza w testach 3DMark 11 Extreme).

Nowy budżetowy GTX 950 Asusa oferuje o 10 procent lepsze taktowanie niż referencyjne karty, które w tym przypadku wynoszą nawet 1355 MHz dla rdzenia i 6610 MHz dla pamięci.Tak jak większość kart z układem GTX 950, tak i tu mamy 2 GB pamięci GDDR5, 128-bitową szynę danych oraz 768 rdzeni CUDA. Magistrala, którą używa karta to oczywiście PCIe 3.0, zaś wejścia / wyjścia w tym przypadku obejmują DVI, HDMI 2.0 oraz DispayPort 1.2.

Karta wyposażona jest w autorskie chłodzenie DirectCU II zapewniające o 20 procent lesze chłodzenie i czterokrotnie większą żywotność dzięki komponentom TUF.

Ponad wspomniane wyżej taktowanie można kartę Echelon GTX 950 jeszcze trochę podrasować dzięki oprogramowaniu GPU Tweak, a do tego producent dorzuca 14 dniową wersję premium XSplit Gamecater, umożliwiająca nagrywanie i streamowanie rozgrywek.

Cena karty również w tym przypadku jest tajemnicą, jak i data premiery na polskim rynku.

 

ASUS Echelon GTX 950 specyfikacja