Home / Aktualności / Asus będzie stosował technologie NVIDIA G-Sync w swoich monitorach

Asus będzie stosował technologie NVIDIA G-Sync w swoich monitorach

Asus VG248QE
Asus z entuzjazmem zapowiedział  plany zastosowania technologii Nvidia G-Sync w najnowszej linii swoich monitorów. Innowacyjna technologia od Nvidii wydaje się być akceptowana przez coraz większą liczbę światowych producentów.

G-SYNC zapewnia doskonałe doznania przy grach komputerowych oraz poprawia jakość samej grafiki poprzez synchronizację odświeżania monitora z odświeżaniem karty graficznej podczas renderowania grafiki.


Klatki są wyświetlane w chwili ich przetwarzania  dzięki czemu gra jest bardziej płynna, a obraz bardziej ostry. Eliminowany zostaje także efekt zatrzymania części wyświetlanej zawartości (filmu czy podczas gry), przycinania dźwięku czy samych opóźnień.

Techjologia Nvidia G-Sync zawiera w sobie moduł montowany w samym monitorze jak również sprzęt i oprogramowanie w kartach graficznych bazujących na Nvidia Kepler. Znany producent kart graficznych pragnie w ten sposób zastąpić wysłużoną już technologię odświeżania pionowego V-Sync aby zaoferować graczom bezkompromisowe doświadczenia podczas rozgrywek.

Pierwszymi monitorami Asusa, które korzystać mają z dobrodziejstw G-Sync ma być monitor dla graczy oznaczony symbolem VG248QE. Asus  VG248QE ma się pojawić w pierwszej połowie 2014 roku i kosztować $399.

Asus udowodniał już wielokrotnie swoje zobowiązania w stosunku do graczy i tym razem chce to jeszcze raz potwierdzić oferując im najlepsze możliwe doznania podczas gier.