Home / Aktualności / ASUS B85M-Gamer – ekonomia, wydajność oraz wielofunkcyjność w jednym

ASUS B85M-Gamer – ekonomia, wydajność oraz wielofunkcyjność w jednym

ASUS B85M-Gamer 01

W polskiej ofercie firmy ASUS dostępna będzie nowa płyta główna z chipsetem Intel B85 Express o nazwie B85M-Gamer jest pierwszym w formacie micro ATX w serii ASUS Gamer. Współpracuje z najnowszymi procesorami Intel opartymi o architektury Haswell oraz Haswell Refresh i została ona wyposażona wiele technologii podnoszących jakość pracy i rozrywki.

Płyta ASUS B85M-Gamer z łącznością Intel Gigabit Ethernet zapewnia płynną rozgrywkę w sieci. Technologia ta komunikuje się bezpośrednio z procesorami Intel, co przekłada się na wysoką przepustowość sieci, zmniejszone zapotrzebowanie na moc obliczeniową i większą wydajność podczas grania.

Korzystając z niezależnych narzędzi oceny łączności sieciowej, inżynierowie z firmy ASUS obliczyli, że Intel Gigabit Ethernet obsługuje pakiety danych UDP (bardzo ważne dla responsywności w grach) dwukrotnie szybciej, niż inne technologie LAN projektowane pod kątem graczy. Użytkownicy płyty głównej B85M-Gamer wg jej producenta uzyskują znaczną przewagę podczas rywalizacji online.

ASUS SupremeFX zapewnia niemal całkowicie bezstratny dźwięk i stosunek sygnału do szumu (SNR) rzędu 115 dB, co sprawia, że usłyszymy każdy szczegół. Chipset audio jest chroniony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi (EMI) przez osłonę zachowującą integralność sygnałów audio.

Specjalna „czerwona linia” odseparowuje komponenty audio modelu ASUS B85M-Gamer od pozostałych części płyty głównej. Skutecznie eliminuje interferencję analogową, zapewniając najwyższą jakość dźwięku. Z kolei kondensatory dźwiękowe ELNA zapewniają cieplejsze, naturalne brzmienie, dopełniając możliwości płyty mATX.

Nowa płyta z serii ASUS Gamer została wykonana z bardzo wytrzymałych, najwyższej jakości komponentów, które oferują znakomitą ochronę. Do Gamer’s Guardian zaliczamy:

  • odnawialne bezpieczniki, które chronią porty i moduły DRAM przed przepięciami;

  • osłony ESD na portach USB, złączach audio i portach Ethernet (LAN) odpowiadające za ochronę przed nagłymi wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD) – dzięki temu komponenty oferują znacznie większą żywotność;

  • Digi+ VRM – opracowany przez firmę ASUS moduł regulacji napięcia. Zapewnia stabilne i czyste zasilanie procesora, zwiększając jego osiągi i wydajność;

ASUS B85M-Gamer specyfikacja ASUS B85M-Gamer 02 ASUS B85M-Gamer 03

Źródło: Informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.