Home / Komputery Stacjonarne / All-in-one / Asus all-in-one PC ET2701INKI

Asus all-in-one PC ET2701INKI

Asus jest uznanym producentem nie tylko typowych komputerów osobistych lecz również ich odmian w postaci wszystko-w-jednym (AiO).

core-i7-logoModel ET2701INKI wykorzystuje procesory  i7 3770S (4 rdzenie, 8 wątków, częstotliwość 3.1 GHz oraz 3,9GHz w turbo), Core™ i5 3330  (4 rdzenie, 4 wątki, częstotliwość 3.0 GHz oraz 3,2 GHz w turbo) lub Intel® Core™ i3 3220 (2 rdzenie, 4 wątków, częstotliwość 3.3 GHz) oraz bazuje na chipsecie H61 Intela.

Całość zamknięta jest w kompaktowej obudowie 27 calowego monitora o rozdzielczości full HD czyli 1980 na 1080 pixeli. Oferuje on dobre odwzorowuje kolory ze wzgledu na wykorzystanie matrycy z diodami LED oraz kąty widzenia w zakresie 178 stopni co jest więcej niż dobre.

Pamięć zestawu to 4 lub 8 GB z zależności od konfiguracji. Jest to ilość wystarczająca. Pod względem grafiki zestawy korzystają z kart NVIDIA® GeForce GT640M 1GB/2GB co oferuje stosunkowo znośną prędkość lecz nie ma co liczyć na rozdzielczości full HD w najnowszych grach. To pod względem zastosowania do jakiego został cały zestaw stworzony nie powinno stanowić żadnego problemu.

Współczesny standard pojemności dysków twardych to 1TB tak jest i w przypadku opisywanego Asusa ET2701INKI. Zestaw może być wyposażony w napęd nagrywający płyty dvd, czytnik lub nagrywarkę płyt Blu-ray. Pod względem połączeń sieciowych oczekiwać możemy 802.11 b/g/n lub sieci w standardzie 802.11 b/g/n oraz bluetooth.

subwoofer-asus-et2701-inkiTo co wyróżnia ten zestaw AIO to obecność subwoofera, który nie tylko wygląda ładnie i stylowo ale i brzmi przyzwoicie. Jego obecność jest nie tyle mile widziana co niezbędna gdyż wbudowane głośniki nie tylko w tym zestawie lecz ogólnie ze względu na jakość głośników o tak małych wymiarach (efekt płaskiego dźwięku).

Podsumowując zestaw Asusa all-in-one jest udanym produktem. Duży 27 calowy ekran stanowiący jednocześnie obudowę całego komputera idealnie komponuje się z dołączanym do zestawu głośnikiem niskotonowym (subwooferem), który sprawia, że całość jest zupełnie z innej bajki. W końcu kto powiedział, że takie rozwiązania muszą służyć wyłącznie  do pisania dokumentów lub oglądania zdjęć. Całość działa pod kontrolą systemu Microsoft Windows 7 co w naszym przekonaniu jest rozwiązaniem obardzo praktycznym (chociażby ze względu na brak ekranu dotykowego). Producent oferuje wersje swojego produktu z opcjonalnym tunerem TV

Co jednak nam w rozwiązaniu Asusa zabrakło to ekran dotykowy. Warto jednak nadmienić, że nie ocieniamy tej funkcjonalności jako krytycznej gdyż jesteśmy świadomi wzrostu ceny jaką by ekran dotykowy (nie mówiąc o technologii wielodotykowej) dodał do ceny całkowitej. Z niewiadomych dla nas przyczyn opisywany przez nas komputer Asusa został wycofany ze sprzedaży przez wiele polskich sklepów, sklepy zagraniczne np. z USA czy Wielkiej Brytanii nadal posiadają je w swojej ofercie.

Galeria:

Asus jest uznanym producentem nie tylko typowych komputerów osobistych lecz również ich odmian w postaci wszystko-w-jednym (AiO). Model ET2701INKI wykorzystuje procesory  i7 3770S (4 rdzenie, 8 wątków, częstotliwość 3.1 GHz oraz 3,9GHz w turbo), Core™ i5 3330  (4 rdzenie, 4 wątki, częstotliwość 3.0 GHz oraz 3,2 GHz w turbo) lub Intel® Core™ i3 3220 (2 rdzenie, 4 wątków, częstotliwość 3.3 …

Ocena końcowa

Ekran
Dźwięk
Wydajność
Wykonanie

B. Dobry

Podsumowanie : Wyjątkowo wyglądający zestaw wszystko w jednym. Bardzo dobry jakościowo ekran, lepszy niż dobry dźwięk oferowany przez produkt Asusa. Z niewiadomych przyczyn niedostępny w wielu polskich sklepach.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
93