Home / Aktualności / Archos 50 Platinum – jaki jest naprawdę

Archos 50 Platinum – jaki jest naprawdę

Podsumowanie:

archos-50-platinum
Smartfon Archos 50 Platinium wzbudził we mnie mieszane uczucia. Naprawdę niezłe wykonanie, przyzwoite parametry, radio fm,  cena są niwelowane przez słaba jakość rozmów, mało wydajna ładowarkę, mało pamięci na aplikacje  i nieprzewidywalną pracę na baterii. Właśnie wchodzi na rynek nowsza wersja tego telefonu, którą postaramy sie przetestować i sprawdzić czy wyeliminowano wady tego modelu.

Niestety, jakość rozmów bardzo mnie rozczarowała. O ile rozmówcy nie narzekają na jakość połączenia to głośnik słuchawki jest albo bardzo marnej jakości lub to przypadłość egzemplarza testowego. Trzeszczy, zniekształcając rozmowy. Regulacja głośności niestety nie pomaga. Prawdopodobnie trafiłem na uszkodzony egzemplarz.

Głośnik główny nie ma tego problemu. Podobnie na zestawie słuchawkowym oraz połączeniu bluetooth. Jeśli zaś chodzi o czułość modułu GPS, to jak już wspominaliśmy nie można również nic zarzucić. Szybko lokalizuje satelity i wyznacza pozycje co mówi samo za siebie.

Czy warto zatem kupić ten smartfon już teraz, a może jednak opłaca się poczekać na nowy model i wtedy rozważyć jego zakup po niższej cenie? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami tym razem. My dołożyliśmy starańaby jak najlepiej ułatwić wam ten wybór.

Problemem który pojawia się jeśli spojrzymy na cenę w tym przypadku jest jego bezpośredni konkurent, którym naszym zdaniem jest smartfon Motorola Moto G drugiej generacji kosztujący podobnie a oferujący znacznie lepszą specyfikację.

Słowem podsumowania Archos 50 Platinium nie jest złym urządzeniem, ale na rewolucyjnym czy wybijającego się na tle konkurencji również nie jest. Rzecz w tym, że na rynku jest wiele gorszych niż opisywany tu smartfon Archos urządzeń.


1. Wstęp i specyfikacja
2. Wygląd zewnętrzny
3. System i domyślne aplikacje
4. Aparat, Radio i przykładowe zdjęcia
5. Rozrywka
6. Testy wydajności i baterii
7. Podsumowanie

Podsumowanie: Smartfon Archos 50 Platinium wzbudził we mnie mieszane uczucia. Naprawdę niezłe wykonanie, przyzwoite parametry, radio fm,  cena są niwelowane przez słaba jakość rozmów, mało wydajna ładowarkę, mało pamięci na aplikacje  i nieprzewidywalną pracę na baterii. Właśnie wchodzi na rynek nowsza wersja tego telefonu, którą postaramy sie przetestować i sprawdzić czy wyeliminowano wady tego modelu. …

Ocena końcowa

Wygląd
Ekran
Jakość rozmów
Kamera
Oprogramowanie
Wydajność
Cena

OK

Podsumowanie : Słowem podsumowania Archos 50 Platinium nie jest złym urządzeniem, na miano rewolucyjnego czy wybijającego się na tle konkurencji pod wieloma względami również.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
61

O użytkowniku Hubert Andruszewski

Pasjonat komputerowy, motoryzacyjny z zacięciem łowieckim. Gadżety to jego chleb powszedni. Dlatego właśnie technologia sprawia mu tyle przyjemności.