Home / Aktualności / Archos 50 Platinum – jaki jest naprawdę

Archos 50 Platinum – jaki jest naprawdę

Testy wydajnośći i baterii

Nieskomplikowane graficznie gry działają bardzo dobrze, lecz, bardziej wymagające tytuły – klatkują, właściwie uniemożliwiając rozgrywkę.

Jeżeli gra ma w miarę elastyczny silnik graficzny (Real Racing 3) to da sie przyjemnie grac a jeśli sztywne ustawienia (Angry Birds Go!) Można zapomnieć o jakiejkolwiek zabawie.

Słabej wydajności można doszukiwać się w gorszej specyfikacji podyktowanej ceną. Gorszy niż w Galaxy S4 procesor, układ graficzny czy mniejsza pamięć RAM zaowocowały takimi a nie innymi wynikami testów. Przed słowami krytyki w kierunku tego smartfonu firmy Archos należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy zależy nam na wydajności, czy na cenie.

Testy wydajności potwierdzają przeciętne parametry urządzenia:
Odtwarzanie filmów w różnych formatach nie sprawia urządzeniu najmniejszych problemów. Jedynie filmy w Full HD z dużym bitrate’m ją dla urządzenia zbyt wymagające.

Bateria

Akumulator ma pojemność 2000 mAh. W zależności od obciążenia modułami radiowymi czyli WiFi, Bluetooth, 3G, pozwala to na działanie smartfonu przez 1-6 dni.

Test maksymalnego oszczędzania energii (1 aktywna karta SIM w trybie GSM) pokazał ze smartfon wytrzymuje równo 6 dni w trybie czuwania.

bateria_1

Po uruchomieniu 2 kart SIM, z czego jedna bez przerwy działała w trybie 3G, włączoną funkcją routera WiFi, telefon działa maksymalnie kilka godzin. Pobór energii jest bardzo duży a telefon mocno się rozgrzewa.

Nieporozumieniem jest moim zdaniem ładowarka o mizernej wydajności 800 mAh. Przy baterii 2000 mAh ładowanie trwa na niej ok 2,5 godziny. Próby przeprowadzone na ładowarce 2000 mAh pokazało wyraźnie, że ładowanie może trwać o godzinę krócej.

bateria_ladowanie

1. Wstęp i specyfikacja
2. Wygląd zewnętrzny
3. System i domyślne aplikacje
4. Aparat, Radio i przykładowe zdjęcia
5. Rozrywka
6. Testy wydajności i baterii
7. Podsumowanie

Testy wydajnośći i baterii Nieskomplikowane graficznie gry działają bardzo dobrze, lecz, bardziej wymagające tytuły – klatkują, właściwie uniemożliwiając rozgrywkę. Jeżeli gra ma w miarę elastyczny silnik graficzny (Real Racing 3) to da sie przyjemnie grac a jeśli sztywne ustawienia (Angry Birds Go!) Można zapomnieć o jakiejkolwiek zabawie. Słabej wydajności można doszukiwać się w gorszej specyfikacji …

Ocena końcowa

Wygląd
Ekran
Jakość rozmów
Kamera
Oprogramowanie
Wydajność
Cena

OK

Podsumowanie : Słowem podsumowania Archos 50 Platinium nie jest złym urządzeniem, na miano rewolucyjnego czy wybijającego się na tle konkurencji pod wieloma względami również.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
61

O użytkowniku Hubert Andruszewski

Pasjonat komputerowy, motoryzacyjny z zacięciem łowieckim. Gadżety to jego chleb powszedni. Dlatego właśnie technologia sprawia mu tyle przyjemności.