Home / Aktualności / Archos 50 Platinum – jaki jest naprawdę

Archos 50 Platinum – jaki jest naprawdę

Aparat, Radio i przykładowe zdjęcia

Moduł aparatu posiada sensor 8 Mpix BSI (a dokładnie 7,7 Mpix), co teoretycznie powinno informować nas o niezłej oczekiwanej, jakości zdjęć. Nie jest tak niestety do końca. W dobrym oświetleniu są jeszcze całkiem niezłe, ale w gorszych warunkach świetlnych szum daje znać o sobie.  Bardzo mocne wyostrzanie dodatkowo zwiększa negatywny odbiór efektów końcowych. Zmiana aplikacji fotograficznej pomaga, ale niestety tylko na wyostrzanie. Jakość zdjęć jest porównywalna z Samsungiem Galaxy SII.

wstawić: przykładowe zdjęcia

Trybów pracy nie ma za dużo i są w bardzo niewieklim stopniu konfigurowalne.

Kamerka przednia jest i to tyle, co można o niej dobrego napisać. Jakością nie powala, ale do video rozmów wystarczy. Gorzej z popularnymi selfikami – lepiej użyć tylnego aparatu.

Nagrywanie video obarczone jest dokładnie tymi samymi problemami. Dodatkowo czasem pojawia sie lekkie szarpanie. Być może spowodowane jest zapisem na karcie pamięci lecz problem polega na tym że, nie mamy kompletnie żadnej kontroli nad wyborem miejsca zapisu zarówno zdjęć jak i filmów.

Maksymalna rozdzielczość filmów wynosi 1280 x 720 w 25 kl/s.

Największa wada to fakt, iż nie da sie uruchomić aplikacji aparatu przy stanie baterii poniżej 15% !!!.


Radio FM

Cieszy mnie to, że nie wszyscy producenci rezygnują z modułu radia FM. Sam osobiście używam go niemal codziennie.

Aplikacja wbudowana w Archos 50 Platinium przy słabszym sygnale radiowym lubi bardzo niemiło przerywać odtwarzanie dźwięku w celu poszukiwania lepszego sygnału.  Bardzo irytujące, bo dźwięk dochodzący ze słuchawek wydaje się być bez zastrzeżeń, podczas gdy uraczani jesteśmy 3-4 sekundowymi przerwami, co 10 sekund. Gdy sygnał jest mocniejszy nie ma tego problemu. Niestety nie ma w opcjach programu możliwości kontroli tej funkcji.

Oczywiście, aby radio działało muszą być podłączone słuchawki, pełniąc funkcje anteny.

Dołączony zestaw słuchawkowy działa bardzo dobrze. Nic nie trzeszczy, ładnie odtwarza zarówno niskie jak i wysokie tony. Za to duży plus. Szkoda tylko, że nie są to słuchawki dokanałowe.

1. Wstęp i specyfikacja
2. Wygląd zewnętrzny
3. System i domyślne aplikacje
4. Aparat, Radio i przykładowe zdjęcia
5. Rozrywka
6. Testy wydajności i baterii
7. Podsumowanie

Aparat, Radio i przykładowe zdjęcia Moduł aparatu posiada sensor 8 Mpix BSI (a dokładnie 7,7 Mpix), co teoretycznie powinno informować nas o niezłej oczekiwanej, jakości zdjęć. Nie jest tak niestety do końca. W dobrym oświetleniu są jeszcze całkiem niezłe, ale w gorszych warunkach świetlnych szum daje znać o sobie.  Bardzo mocne wyostrzanie dodatkowo zwiększa negatywny …

Ocena końcowa

Wygląd
Ekran
Jakość rozmów
Kamera
Oprogramowanie
Wydajność
Cena

OK

Podsumowanie : Słowem podsumowania Archos 50 Platinium nie jest złym urządzeniem, na miano rewolucyjnego czy wybijającego się na tle konkurencji pod wieloma względami również.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
61

O użytkowniku Hubert Andruszewski

Pasjonat komputerowy, motoryzacyjny z zacięciem łowieckim. Gadżety to jego chleb powszedni. Dlatego właśnie technologia sprawia mu tyle przyjemności.