Home / Aktualności / Archos 50 Platinum – jaki jest naprawdę

Archos 50 Platinum – jaki jest naprawdę

Wygląd zewnętrzny

Smartfon wykonany jest z bardzo estetycznie. Ekran na całości pokrywa warstwa nie określonego pochodzenia szkła, dość odpornego na zarysowania. Przez 2 tygodnie użytkowania nie udało mi sie zarysować go w żaden sposób, ale unikam umieszczania telefonu w kieszeni z innymi przedmiotami.

Archos 50 Platinum przód

Producent zamieścił pod wyświetlaczem 3 dotykowe, standardowe  klawisze androida – Menu, Home i Back. Na samym dole widać otwór mikrofonu

Tak wypadają gabaryty smartfona w porównaniu z Samsungiem Galaxy SIV

Galaxy S4 vs Archos 50 Platinum

Nad wyświetlaczem znajdziemy oczko przedniej kamery, głośnik słuchawki oraz czujniki : zbliżeniowy i oświetlenia.

Archos 50 Platinum sensory

Dodam, że ekran jest otoczony estetyczną metalową ramką, która dodatkowo go zabezpiecza. Ekran nie wystaje poza krawędź ramki.

Tył telefonu to już inna bajka. Materiał z jakiego wykonano klapkę jest bardzo połyskliwy i zbierający odciski palców. Zatrzaski pokrywy baterii trzymają tak mocno, że naprawdę można sobie zrobić krzywdę.

Nie wiem jaki cel przyświecał tu producentowi ale połamane paznokcie są w tym miejscu pewne – szczególnie dłuższe- damskie.

Archos 50 Platinum tył

Obiektyw aparatu wystaje nieznacznie z obudowy i z pewnością będzie pierwszym elementem który ucierpi w codziennym użytkowaniu. Posrebrzanej,  okalającej go ramce wróżę krótki żywot w ładnym stanie.

Góra urządzenia to gniazdo słuchawkowe oraz port Micro USB służący jedynie do ładowania gdyż nie wspiera niestety trybu OTG – to spora wada.

Archos 50 Platinum porty góra

Lewa strona to klawisze głośności, prawa przycisk zasilania. Na spodzie urządzenia nie ma nic. Przycisk zasilania jest niestety osadzony krzywo i nieprecyzyjny przez to w działaniu.

Archos 50 Platinum wlacznik

Pod klapką bateri znajdziemy standardowo slot karty pamięci (maksymalnie 32GB), 2 sloty na karty SIM przy czym jeden jest tylko 2G a drugi 3G do szybszej transmisji danych.

Archos 50 Platinum srodek

Bateria 2000 mAh dopełnia całości. O niej więcej dalej w teście.

1. Wstęp i specyfikacja
2. Wygląd zewnętrzny
3. System i domyślne aplikacje
4. Aparat, Radio i przykładowe zdjęcia
5. Rozrywka
6. Testy wydajności i baterii
7. Podsumowanie

Wygląd zewnętrzny Smartfon wykonany jest z bardzo estetycznie. Ekran na całości pokrywa warstwa nie określonego pochodzenia szkła, dość odpornego na zarysowania. Przez 2 tygodnie użytkowania nie udało mi sie zarysować go w żaden sposób, ale unikam umieszczania telefonu w kieszeni z innymi przedmiotami. Producent zamieścił pod wyświetlaczem 3 dotykowe, standardowe  klawisze androida – Menu, Home …

Ocena końcowa

Wygląd
Ekran
Jakość rozmów
Kamera
Oprogramowanie
Wydajność
Cena

OK

Podsumowanie : Słowem podsumowania Archos 50 Platinium nie jest złym urządzeniem, na miano rewolucyjnego czy wybijającego się na tle konkurencji pod wieloma względami również.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
61

O użytkowniku Hubert Andruszewski

Pasjonat komputerowy, motoryzacyjny z zacięciem łowieckim. Gadżety to jego chleb powszedni. Dlatego właśnie technologia sprawia mu tyle przyjemności.