Home / Aktualności / Apple ugina się pod presją użytkowników odnośnie spowalniania iPhonów

Apple ugina się pod presją użytkowników odnośnie spowalniania iPhonów

Zapewne większość, a przynajmniej spora część z was słyszała o praktykach Apple mających na celu spowolnienie starszych iPhonów, których względem firmy z Cuppertino baterie się nieco zużyły. Firma z logo nadgryzionego jabłuszka przyznała, że stosowała takie praktyki mające na celu dostosowani się urządzenia do stanu baterii. Niemniej jednak użytkownicy odebrali to nieco inaczej.

Spora ilość użytkujących nie tylko smartfony ale i inne urządzenia decyduje się na ich wymianę gdy te zaczynają znacząco spowalniać. A co gdyby spowolnienie zostało spowodowane decyzją producenta a nie faktycznym stanem naszego smartfon, tabletu czy laptopa.

Tak też miało miejsce m.in. w przypadku iPhone 6, który ma już za sobą ponad 3 lata na rynku. Nie wymienna bateria zdążyła się co prawda zużyć, jednak krótszy czas pracy na baterii to jedno, zaś spowolnienie to zupełnie co innego. Baterię można wymienić nawet w salonie Apple, jednak firma nie sugerowała tego rozwiązania, decydując się na spowolnienie tego urządzenia po cichu.

Teraz gdy sprawa wyszła na jaw i gdy fani Apple nie kryją oburzenia  decydując się na zbiorowe pozwy, gigant z Cuppertino przyznał się do winy, oferując 50 dolarową zniżkę na wymianę starej baterii, która będzie kosztować użytkownika równowartość 29 dolarów. 

Nie wiemy czy zaufanie milionów fanów można pozyskać ponad 60 procentową zniżką, ale wiemy, że Apple bardzo zaryzykowało uważając swoich fanów za naiwnych. Będziemy obserwować sytuację czy cała afera zakończy się na sądowej werandzie oraz jak będą wyglądały następne wyniki sprzedaży nie tylko iPhonów ale i innych urządzeń tej marki.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.