Home / Aktualności / AMD klaryfikuje sytuację ze sterownikami Radeon Software Adrenalin Edition oraz grami korzystającymi z DirectX 9

AMD klaryfikuje sytuację ze sterownikami Radeon Software Adrenalin Edition oraz grami korzystającymi z DirectX 9

Nowy rok, nowe problemy a przynajmniej tak wyglądało w przypadku sterowników AMD Radeon Software Adrenalin Edition oraz starszych gier. Jakiś czas temu pojawiły się informacje na jednym z forum AMD i pochodzące rzekomo od jednego z jej inżynierów, jako że sterowniki te nie będą wspierały starszych gier wykorzystujących DX9. 

Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że ze starszych bibliotek Microsoftu korzystają takie gry jak pierwsza część Wiedźmina, Command and Conquer 3, Red Alert 3 czy BfME. Wypowiedź inżyniera na forum wywołała małe oborzenie wśród użytkowników kart tego producenta, wśród których jeden wspomniał iż jeśli problem wsparcia nie zostanie rozwiązany w przyszłości kupi on kartę graficzną Nvidii, gdyż z nimi we wspomnianych grach nie ma żadnych problemów. 

Na odpowiedź ze strony AMD, tym razem od Terrego Makedona, który na Twiterze zdementował „plotki” o braku prac nad rozwiązaniem wspomnianego problemu, obiecując, że posiadacze kart AMD już niebawem będą mogli się ponownie cieszyć tymi tytułami. Ostatecznie Terry obrócił oryginalną wiadomość w żart, twierdząc, że nie jest on w stanie weryfikować wypowiedzi wszystkich pracowników AMD, oraz że nikt dotąd nie kontaktował się z nim w sprawie potwierdzenia oryginalnej wiadomości, kończąc, że wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy.

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.