Home / Aktualności / AMD oraz Intel w górę, NVIDIA odnotowuje wyraźny spadek

AMD oraz Intel w górę, NVIDIA odnotowuje wyraźny spadek

AMD-Intel-Nvidia-logo

W sieci w dniu dzisiejszym pojawił się najnowszy raport agencji Jon Peddie Research, który przedstawia raport z aktualnego podziału rynku układów graficznych. Na jego podstawie dowiadujemy się, że dwaj czołowi gracze tego segmentu (AMD i Intel) odnotowały wzrost sprzedaży swoich GPU, zaś NVIDIA wyraźnie na tym polu straciła.

Opisywany w niniejszej wiadomości raport dotyczy m.in. porównania poprzedniego oraz obecnego kwartału (Q1’14 vs Q’2 14). Wynika z niego, iż dwaj z trzech największych w tym segmencie graczy odnotowali wzrost udziału w rynku (AMD o 11,1 proc. zaś Intel o 4,1 proc.), podczas gdy ich główny rywal stracił aż 8,3 proc. rynku – mowa o porównaniu kwartał do kwartału.

A szczęście jeśli weźmiemy pod uwagę podsumowanie dotyczące jednostkowej sprzedaży, to co prawda ww. sytuacja zachowuje status quo, lecz różnica procentowa jest wyraźnie mniejsza. Z kolei gdy spojrzymy na dane dotyczące porównania do zeszłego roku, to wszyscy trzej gracze rynku GPU odnotowali dodatnie wyniki.

Udział w rynku kart graficznych 2014

Źródło: Informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.