Home / Aktualności / AMD FX-9370 pojawi się na rynku w wersji BOX

AMD FX-9370 pojawi się na rynku w wersji BOX

AMD FX-9370 BOX 01
Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, które mówiły o ewentualnym wejściu na rynek detaliczny procesorów FX-9370 ”Centurion” być może już wkrótce się zrealizują. Taka informacja właśnie pojawiła się w sieci, wraz z orientacyjną ceną takiego procesora w wersji BOX.

Dotychczas procesory AMD FX-9370 oraz FX-9590 były oferowane jedynie w wersjach OEM (Original Equipment Manufacturer), czyli były one dostępne jedynie dla producentów oferujących gotowe komputery PC.

Teraz najprawdopodobniej sytuacja ta ulegnie zmianie i procesory te pojawią się w standardowym kanale dystrybucji, dzięki czemu będziemy mogli kupić je w sklepach.

Przypomnijmy, że procesor AMD FX-9370 wykonany jest w 32-nm procesie technologicznym i bazuje on na architekturze Vishera (rdzenie Piledriver). Układ ten posiada w swojej strukturze cztery moduły z których każdy posiada po dwa rdzenie, które to rdzenie z kolei posiadają po jednej jednostce FPU (operacje zmiennoprzecinkowe) oraz po dwie jednostki ALU (operacje stałoprzecinkowe). Tym samym procesor taki w grach zachowuje się jak układ czterordzeniowy, podczas gdy w programach użytkowych zachowuje się on jak model wyposażony w osiem rdzeni.

Procesor AMD FX-9370 taktowany jest zegarem 4,4 GHz (dla wszystkich rdzeni), zaś w trybie Turbo Core wartość ta może zostać zwiększona do częstotliwości 4,7 GHz. Ponadto układ ten jest wyposażony łącznie w aż 16 MB pamięci cache (L2 + L3). Oczywiście procesor ten współpracuje z gniazdem AM3+. Cena ww. procesora wynosić ma około 270 dolarów. Na chwilę obecną nie jest jednak znana data rynkowego debiutu układów FX-9370 w wersji BOX.

Źródło: Hermitage Akihabara

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.