Home / Aktualności / AMD dostarczy procesory dla przyszłej konsoli Nintendo

AMD dostarczy procesory dla przyszłej konsoli Nintendo

Nintendo Wii U
Jeszcze całkiem świeża konsola Nintendo Wii U może się doczekać w najbliższej przyszłości następcy, sercem którego mają być procesory AMD.

Jeśli tak się rzeczywiście stanie, to AMD stanie się prawdziwym potentatem konsolowym, po tym jak zaopatruje w swoje procesory zarówno PlayStation 4 jak i Xbox One.

Według najświeższych informacji, Nintendo pracuje nad kolejną konsolą, w której prym będzie wiódł prawdziwy „gaming”, z odpowiednią dozą zabawy. Domyślamy się, że firma przeanalizowała konkurencję i tym razem skupi się na zmianie wizerunku z obecnego, który przedstawia jej konsole jako produkty dla dzieci.

Jakie tytuły przychodzą wam na myśl gdy ktoś wspomni np. Nintendo Wii, Wii U? Mario, Smash Brothers, Zelda? No właśnie, a co o serii Call of Duty i tym podobnych. Zapewne domyślacie się gdzie zmierzamy.

Stąd też pojawiła się myśl o współpracy z AMD, które będzie dostarczać procesory dla konsol Nintendo. Na chwilę obecną nie jest jeszcze wiadomo czy dotyczyć to będzie procesorów SoC x86 ze zintegrowaną grafiką, czy będzie to osobny procesor i osobna grafika.

Obecnie w konsolach Nintendo siedzą procesory IBM oraz grafiki AMD połączone w jednym układzie.

Z dostępnych informacji wynika, że najnowsza konsola Nintendo pojawi się nie wcześniej niż koniec 2015 lub nawet 2016 roku.