Home / Aktualności / Ambassada – czyli komediowa wizja alternatywnych losów Polski

Ambassada – czyli komediowa wizja alternatywnych losów Polski

Ambassada Juliusz MachulskiNajnowszy film Juliusza Machulskiego pt. Ambassada wszedł na ekrany polskich kin w zeszły piątek tj. 18 października. Akcja filmu rozgrywa się w roku 2012, w którym do Warszawy przybywa młode małżeństwo – Mela i Przemek.

Zamieszkują oni na czas nieobecności ich stryja w jego mieszkaniu, w którym po pewnym czasie zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Początkowo to Mela (Magdalena Grąziowska) droczy się ze swoim mężem nt. swoich dziwnych snów i przeczuć, jakoby w budynku znajdowali się jacyś Niemcy w wojskowych mundurach. Idąc dalej organizuje ona przyjecie niespodziankę, na którym jej znajomi (zaprzyjaźnieni aktorzy) pojawiają się w ich mieszkaniu udając żołnierz niemieckich z czasów III Rzeszy.

W dalszych momentach filmu obojgu bohaterów przychodzi się jednak zmierzyć z nieoczekiwanymi faktami, które mogą przyczynić się do zmiany historii i zapobiegnięciu wybuchu II Wojny Światowej. Poza Melą i Przemkiem nie mały udział w filmie ma jeszcze jedna postać, a mianowicie Winston, którego słodkie oczy niczym spojrzenie Puszka Okruszka ze Shreka wywołuje raz po raz reakcję publiczności. Aby jednak nie uprzedzać faktów, a tym bardziej samego zakończenia nie zdradzimy jaki wpływ na akcję filmu ma postać Winstona.

Ambassada Juliusz Machulski

W filmie Ambassada poza Robertem Więckiewiczem (grającego Adolfa Hitlera oraz jego sobowtóra Lepkego) jedną z pierwszoplanowych ról gra Adam Darski ”Nergal”, który wciela się w rolę Joachima von Ribbentropa. W filmie nie zabrakło również wątków miłosnych, które dodatkowo uatrakcyjniają dziejącą się w filmie akcję.


Aby zaspokoić ciekawość naszych Drogich Czytelników zdradzimy jedynie, że gdy Mela, Przemek oraz Anton (Przemka oraz Antona gra Bartosz Porczyk) porywają Adolfa Hitlera, to właśnie poczynania Winstona wpływają na wykonanie zaplanowanego przez nich przedsięwzięcia – odwrócenia losów historii.

Czy warto więć obejrzeć najnowszy film Juliusza Machulskiego? Naszym zdaniem jak najbardziej warto jest wybrać się do kina na Ambassadę, ponieważ film ten potrafi nie tylko rozbawić, ale również skłonić widza do refleksji nad tym, czy gdyby nie wybuchła II Wojna Światowa, to jak żyłoby się teraz w naszym kraju. Czy wówczas życie w Polsce nie byłoby mniej kłopotliwe, piękniejsze, bardziej beztroskie, a przede wszystkim mniej traumatyczne dla jej obywateli?

Źródło: Informacja własna, zdjęcia oraz zwiastun filmu: NEXT FILM
Najnowszy film Juliusza Machulskiego pt. Ambassada wszedł na ekrany polskich kin w zeszły piątek tj. 18 października. Akcja filmu rozgrywa się w roku 2012, w którym do Warszawy przybywa młode małżeństwo – Mela i Przemek. Zamieszkują oni na czas nieobecności ich stryja w jego mieszkaniu, w którym po pewnym czasie zaczynają się dziać dziwne rzeczy. …

Ocena końcowa

Fabuła
Scieżka dźwiękowa
Humor

Dobry

Podsumowanie : Ambassada to film, na który warto się wybrać, ponieważ poza wątkiem komediowym potrafi on również wzruszyć oraz poruszyć naszą wyobraźnię, co by było gdyby.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
82

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.