Home / Aktualności / Amazon kupił serwis streamingowy Twitch

Amazon kupił serwis streamingowy Twitch

Twitch
Jedną z ciekawszych informacji dzisiejszego dnia jest zakup przez giganta sprzedaży internetowej Amazon serwisu streamingowego Twitch.

Twitch, którego popularność wzrosła po premierze konsol nowej generacji został dziś nabyty za 970 milionów dolarów. Co ciekawsze, nie tak dawno internet obiegła informacja, że Twitch kupiło Google za 1 bilion dolarów. Jak widać informacja ta nie była zgodna z prawdą.

Szef Amazonu Jeff Bezos zauważył najwidoczniej potencjał tej platformy streamingowej mając na uwadze chociażby 55 milionów odwiedzających w samym lipcu, którzy stworzyli 15 bilionów minut materiału wideo.

twitch tournament streaming
Przesył i oglądanie rozgrywek w sposób jaki zainicjował Twitch jest pewnego rodzaju fenomenem na skalę światową.

Przez tą właśnie platformę gracze na całym świecie mogą wspólnie przeżywać rozgrywki i dzielić się swoimi emocjami i tworzyć środowiska ukierunkowane poszczególnymi zainteresowaniami.


Twitch.tv uruchomione w 2011 roku zgromadził nie tylko amatorów wspólnego dzielenia się rozgrywką na żywo ale również profesjonalistów co w tak szybkim tempie nie było nawet w zamierzeniach. Potencjał ten równie szybko podłapały organizacje e-sportu wykorzystując go do popularyzacji własnych produktów.

Jak widać w niecałe 3 lata Twitch zyskał na popularności i zaufaniu graczy co w efektywny sposób przełożyło się na zwiększenie wartości tego serwisu.

Mamy nadzieję, że Amazon wykorzysta Twitcha w odpowiedni sposób mający na celu dobro całęj wspólnoty graczy a nie do promocji własnych tylko serwisów.