Home / Aktualności / Acer Chromebook 13 z procesorem NVIDIA Tegra K1 na pokładzie

Acer Chromebook 13 z procesorem NVIDIA Tegra K1 na pokładzie

Acer Chromebook 13, który dołączył do portfolio Acera został właśnie wyposażony w jeden z najmocniejszych procesorów mobilnych NVIDIA Tegra K1.

Ten 13,3 calowy Chromebook dostępny jest z ekranem o rozdzielczości  1920 x 1080 pikseli oraz 1366 x 768 pikseli. Acer uczynił ze swojego Chromebooka jednego z najmocniejszych mobilnym urządzeń służącym zarówno do efektywnej pracy jak i grania w najnowsze tytuły z niemożliwą dotychczas do uzyskania jakością grafiki.

Chromebook 13 może się również poszczycić co najmniej dobrą bo do 13 godzinną pracą na baterii (Model z rozdzielczością 1366 x 768 pikseli) oraz 11,5 godziny dla modelu z ekranem 1080p), a to że jest on cienki i nie posiada żadnych wentylatorów jeszcze bardziej zachęca do jego zakupu.

Zakup tego Chromebooka z pewnością rozpatrzą także szkoły i pracownicy naukowi nie tylko ze względu na cenę ale również na wysoką wydajność przy pracy czy obliczeń graficznych ze względu na potencjał Tegry K1.

Nvidia w swoim najnowszym czterordzeniowym procesorze Tegra K1 wykorzystuje architekturę Kepler, który poza układem ARM Cortex A15 procesora oferuje 192 rdzenie graficzne w celu zapewnienia najwyższych doznań graficznych.

Jeśli chodzi o złącza to Chromebook 13 posiada ich co najmniej wystarczająco jak na tak małe urządzenia. Acer postarał się bowiem o dwa porty USB 3.0, port HDMI umożliwiający wyświetlanie zawartości na wielkim ekranie.

Dopełnienie w postaci kamerki 720p oraz mikrofonu czy głośników stereo zachęca do korzystania z wideokonferencji za pomocą Skype.

Jak wiadomo, że jeśli chodzi o Chromebooka to również o jego integrację z usługami Google takimi jak Google Drive, Google Docs, Gmail czy innych. Jest to związane z brakiem fizycznego dysku i użyciem tylko 16 GB na pliki osobiste.

Na chwilę obecną nie znamy ceny tych urządzeń, lecz przypuszczamy iż będzie ona oscylowała w granicach 200-250 dolarów.

 

Acer Chromebook 13 01
Acer Chromebook 13 02