Home / Motoryzacja / Geneva Auto Show / Geneva Motor Show 2016: Audi Q2 nowe dziecko w rodzinie

Geneva Motor Show 2016: Audi Q2 nowe dziecko w rodzinie

Audi Q2

Audi Q2 czyli najnowszy członek rodziny SUV w gamie samochodów tego niemieckiego producenta, został właśnie pokazany na Geneva Motor Show.

Będący czwartym a zarazem najmniejszym autem Q2 ma konkurować z takimi samochodami jak Mercedes GLA czy nadchodzącym BMW X2. Cena tego auta jak się dowiedzieliśmy ma się zaczynać od 120 tys. zł. Okazja, zobaczmy co ma do zaoferowania Audi tym razem.

Nowe Audi Q2 mierzy 4,19 metra długości, 1,79 metra szerokości i nieco ponad 1,5 metra wysokości. Waga jak przystała na dziecko jest stosunkowo niska i wynosi 1205 kg. Rozmiarami dla porównania dorównuje Nissanowi Juke, co powinno wskazać nieco na wielkość auta w środku. Niemniej jednak Audi uważa, że to właśnie jego samochód zapoczątkuje tzw. crossovery klasy premium.

Celujące w młodsze pokolenie auto będzie oferowane w dobrze dobranej gamie kolorów, co tyczy się zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Soczysty żółty, czerwony czy pomarańczowy będzie oferowany zaraz po rozpoczęciu sprzedaży w drugiej połowie tego roku, z większa ilością barw niedługo potem. Także lista opcji jest również interesująca, uwzględniając m.in. dwutonowy dach czy kolorowe wstawki kokpitu we wnętrzu. Te ostatnie ma zapobiec krytyce względem Audi o stosowaniu tylko szarości i czerni w środkach swoich aut.

Wnętrze ma być podobne wyglądem do tego znanego z modelu A3, aczkolwiek niemiecki producent ma upakować tam pokaźną dawkę technologii, w tym 12,3 calowy wirtualny kokpit zastępujący tradycyjne zegary, 5,8 calową konsolę MMI w centralnej części czy nawet 8,4 calowy system kontroli i multimediów w opcji.

Unikalnymi atutami Audi Q2 ma być oświetlenie LED wprowadzające kierowcę i pasażerów w odpowiedni nastrój, a wyglądający bardzo efektywnie, gdyż światło ma się wydostawać m.in z przerw w kokpicie i innych elementach wnętrza. Także kompozycje na dzień i noc mają się od siebie różnić.

Audi Q2 03

Wychodząc nieco na zewnątrz, Q2 ma oferować 405 litrowy bagażnik, który jak niektórzy się orientują jest mniejszy niż oferowany we wspomnianym GLA, który posiada 481 litrów. Należy jednak wspomnieć, że Audi próbuje mimo to wycisnąć ze środka ile się da, oferując np. składane tylne siedzenia 40/20/40.

Pod względem jednostek napędowych będziemy mogli liczyć na benzynowe 1.4 TSI o mocy 148 KM, 2.0 TFSI o mocy 187 KM w opcjach Quattro oraz z automatyczną skrzynią biegów, 2.0 248 KM, a wśród ropniaków, motor 1.6 TDI o mocy 115 koni mechanicznych, 2.0 TDI oferujące 148 KM, także z napędem na cztery koła Quattro. Słyszeliśmy, że jest także wersja S oraz RS, ale samo Audi nie potwierdziło jeszcze tej informacji. 

Jesteśmy ciekawi co wy myślicie o tym SUVie Audi, czy Q2 wam się podoba, czy może myślicie, że Audi szczeka pod nieodpowiednim drzewem i powinno skupić się na innej niszy jeśli chodzi o innowacje motoryzacyjne.