Home / Aktualności / 3 Konsole Steam Machines do ok. 2500 zł warte uwagi

3 Konsole Steam Machines do ok. 2500 zł warte uwagi

Steam-Machines
Choć wysyp konsoli typu Steam Machines jest juz naprawdę spory (ok. 15 modeli), to ich cena w niektórych przypadkach może znacznie odstraszać potencjalnych kupujących.Czy uważacie bowiem, że kupno konsoli za 5 tys. złotych lub więcej się opłaca? Jeśli nie to przeczytajcie jak pobawić się na platformie Valve za mniejsze pieniądze.

Zastanawiać się nad kupnem konsoli wspierającej platformę Valve może także znaczna część użytkowników posiadających komputery do grania, które przy użyciu Steam Link, o którym pisaliśmy kilka dni temu. Za jego pomocą możemy przesyłać strumieniowo gry na ekran naszego telewizora, bez potrzeby kupowania kosztownej konsoli Steam Machines, na której ani nie napiszemy dokumentu w Wordzie, wykonamy kalkulacji w Excelu ani nie pokażemy zdjęć czy filmików znajomym.

Dlatego mając na uwadze cenę Steam Machines postanowiliśmy ograniczyć nasz wybór i rekomendację do pewnego budżetu oraz dostępności na polskim rynku.

Gigabyte BRIX Pro

Gigabyte Brix Pro Steam Machine
Choć nie jest to hi-endowa wersja Steam Machine, to Gigabyte BRIX Pro w cenie ok. 2500 zł może być dobra alternatywą dla szukających oszczędności oraz nie grających jak hardcorowy gracz, lecz od czasu do czasu.

Wysposażony w dobry procesor Intel Core i7-4770R, lecz nieco słabą kartę graficzną Iris Pro 5200, pamięć (DDR3) oraz dysk twardy / SSD (2,5 cala), który musimy dokupić osobno może nieco podnieść koszty całego zestawu, o ile nie mamy wolnych części np. ze starszego komputera.

Wśród pozostałej konfiguracji znajduje się Wi-fi 802.11 a/b/g/n/ac, karta Bluetooth 4.0 Mini-PCIe, wyjścia HDMI (wsparcie dla rozdzieloczości 4K), 4 x USB 3.0, Gigabitowa karta sieciowa jak również gniazdo słuchawkowe z S/PDIF.

Asus ROG GR8S

Asus ROG GR8S

Asus ROG GR8S czyli bardzo efektywnie wyglądająca propozycja Steam Machines, nie pozbawi nas nadmiaru pieniędzy a do tego zaoferuje dobre komponenty przy pomocy których będziemy mogli pograć z dobrą ilości a i przy wyższej rozdzielczości.

Kilkaset złotych droższy bo kosztująca ok. 2600 zł konsola Steam Machines Asus ROG GR8S, oferuje procesory Intel Core i5/Core i7, karty graficzne NVIDIA serii 900 czy dysk twardy 500 GB (większe pojemności oraz dyski SSD dostępne za dopłatą) w zestawie.

Asus postarał się również o wydajną kartę sieciową Intel Ethernet oraz funkcję GameFirst III, jak również wbudowany odbiornik Miracast rczy dwu-zakresową kartę Wi-Fi 802.11 ac.

Digital Storm Eclipse Steam Machine

Digital Storm Eclipse Steam MachineChoć jest to propozycja Steam Machines pochodząca od Brytyjskiego sklepu Eclipse, to w przeciwieństwie do Alienware (marka Della), jest bardziej realistyczna do kupienia na wyspach, czy za pośrednictwem rodziny czy znajomych tam przebywających.

W tej pełni modyfikowalnej konsoli, za ok. 2600 zł dostaniemy procesor Intel Pentium G3220, kartę NVIDIA GTX 960 2GB, dysk 1TB HDD czy 8GB DDR3 RAM.

I to by było w zasadzie na tyle. Stworzyć własną konsolę Steam Machine nie jest aż tak trudno, zaś kupno gotowej ze sklepu może wiązać się z dosyć dużym kosztem.

Naszym zdaniem Valve stanie przed bardzo ciężkim zadaniem sprostania popularności konsol Xbox czy PlayStation, które kosztuja dużo mniej, mają ugruntowaną pozycję na rynku oraz rzeszę graczy koszystających z usłuch PS Network czy Xbox Live.

Pakowanie pieniędzy w dosyć ograniczoną pod względem rozbudowy czy zastosowania konsolę, która konkurje nie tylko z komputerami PC dedykowanymi grom, lecz również własnemu wytworowi w postaci Steam Link, powoduje wiele pytań co do kupna.