Home / Aktualności / 20 nm pamięci 8Gb LPDDR4 od Samsunga czyli 4GB w smartfonie już niebawem

20 nm pamięci 8Gb LPDDR4 od Samsunga czyli 4GB w smartfonie już niebawem

samsung logo
Można Samsunga nie lubić za chwyty poniżej pasa lub inne niechlubne praktyki, lecz na pewno nie za wysoką jakość podzespołów takich jak procesory mobilne, pamięci czy wyświetlacze. Dobrym przykładem jest nawet to, że firma Apple jest dużym odbiorcą podzespołów Samsunga, który właśnie zapowiedział produkcję 4GB pamięci LPDDR4.

Zanosi się bowiem na to, że nasze smartfony wkrótce będą miały tyle pamięci co laptopy czy tablety (np. Sufrace Pro 3 od Microsoftu).

Poprzez rozpoczęcie produkcji 20nm pamięci 8Gb LPDDR4, które są nawet szybsze niż pamięci stosowane w komputerach PC i  zużywające mniej energii, dodatkowo pracujemy nad jednoczesnym wprowadzaniem wielkoekranowych telewizorów UHD, wyjaśnia Joo Sun Choi, jeden z dyrektorów w firmie Samsung odpowiedzialnych za sprzedaż pamięci i marketing.

Korzystając z zaawansowania w technologii mobilnej jeśli chodzi o pamięci, będziemy w dalszym ciągu współpracować z producentami urządzeń mobilnych na całym świecie w celu optymalizacji pamięci DRAM, aby jak najlepiej wpasowały się one w środowisko kolejnej generacji urządzeń mobilnych.

Nadal nie jesteśmy pewni jakie urządzenie otrzyma jako pierwsze pamięci 4GB LPDDR4, lecz uważamy iż Galaxy Note 5, który pojawi się w przyszłym roku będzie je już posiadał. Wielce prawdopodobne, że Galaxy S6 również zostanie w nią wyposażony, lecz ciężko jest to stwierdzić na chwilę obecną, gdyż nie wiemy w jakim stadium projektowym owy smartfon się znajduje.

Wygląda na to, że smartfony, które pojawią się już w przyszłym roku przełamią magiczną barierę 3 GB pamięci stosowanych w obecnych urządzeniach, co w połączeniu z 64-bitowymi procesorami pozwoli na prawdziwe użycie powiedzenia „64-bitowy smartfon” (lub tablet).