Home / Aktualności / 10 najciekawszych motoryzacyjnych nowości z Japonii

10 najciekawszych motoryzacyjnych nowości z Japonii

Japońscy producenci od lat sukcesywnie poprawiają swój udział w rynku nowych samochodów w Europie, a i na świecie sprzedaż ich samochodów wydaje się być niezagrożona. Na obecny rok, a także na najbliższe lata producenci z kraju kwitnącej wiśni przygotowują szereg nowości. W niniejszym tekście postanowiliśmy skupić się jednak na tych naszym zdaniem najładniejszych lub/i będących ważnymi nowościami dla danej marki (m.in. debiut całkowicie nowego modelu).

Poszczególne nowości podzieliliśmy na kilka klas, w których modele te będą rywalizować o klientów.

 

Samochody sportowe i sportowe-limuzyny

Mazda RX-7 / RX-9

Mazda RX-7 Concept

Jedną z najważniejszych nowości nadchodzących miesięcy będzie kolejna generacja modelu z rodziny RX. Tradycyjnie pod maską tego pięknego Coupe zobaczymy jednostkę Wankla z dwiema turbosprężarkami (jedna z nich będzie miała napęd elektryczny), a całość generować ma moc około 400 KM. Najprawdopodobniej nowy RX otrzyma oznaczenie RX-7, choć niewykluczone, że firma skłoni się w stronę nieraz już wspominanego nie tylko w sieci, oznaczenia RX-9.

Honda NSX

Honda NSX 2016

Honda NSX to kolejna, ważna dla Japończyków nowość i zarazem kolejny ważny po Mazdzie RX-7 / RX-9 powrót na rynek. Samochód ten otrzyma aż trzy jednostki napędowe, z czego dwie (elektryczne) napędzać będą przednie koła, zaś hybrydowy motor 3.5 V6 (spalinowy + elektryczny) napędzać będzie koła tylnej osi. Łączna moc takiego zestawu będzie zbliżona do RX-a i wyniesie około 400 KM.

Subaru Impreza

Subaru WRX STI 2016 Concept

Nadchodząca, nowa generacja samochodu Subaru Impreza, to rozwinięcie pod względem stylistycznym designu, który znamy z obecnej generacji. Nowa Impreza otrzyma całkowicie zmienioną platformę, a w topowej wersji będzie dysponować mocą wynoszącą ponad 300 KM. Oczywiście napęd przekazywany będzie na wszystkie cztery koła.

Lexus LC

Lexus LC

Toyota, a dokładnie mówiąc Lexus także chce powalczyć o klientów gustujących w pięknych Coupe. Aby sprostać temu zadaniu przygotowuje ona model LC, który do sprzedaży trafić ma na przełomie roku 2016 i 2017.

Infiniti Q80

Infiniti Q80

Tak oto wyglądać ma konkurent Porsche Panamera czy Maserati Quattroporte – czyli Infiniti Q80 – który na rynku pojawić się ma w 2018 roku. Ta limuzyna w stylu Coupe mierzyć ma ponad 5 metrów długości, rozwijać nawet 550 KM, a do „pierwszej setki” na prędkościomierzu, przyspieszać w około 4 sekundy.

Hatchbacki

Nissan Micra

Nissan Micra 2016

Nissan z nowym modelem Micra wnosi nie tylko znacznie ciekawszy i odważniejszy design, ale także wkracza do grona pełnowymiarowych hatchback-ów segmentu B, bowiem model mający wejść na rynek jeszcze w tym roku, w stosunku do poprzednika urosnąć ma nawet o 20 centymetrów na długość i 10 na szerokość. Z kolei tylne lampy nawiązywać będą do Peugeot 308, których kształt przypominać będzie literę C.

Honda Civic

Honda Civic 2016

Także Honda wprowadzi jesienią tego roku jedną z ważniejszych dla tej marki nowość, którą będzie kolejna generacja Civic-a. Nowością będzie bardziej stonowana stylistyka (naszym zdaniem trochę zbyt udziwniona i za bardzo ugrzeczniona), turbodoładowane jednostki napędowe o pojemności 1.0 oraz 1.5 L, a także nowa płyta podłogowa. Liczba wersji nadwoziowych ma z kolei pozostać ma na szczęście na niezmienionym poziomie.

SUV-y i Crossover-y

Nissan Juke

Nissan Juke 2017

Z kolei tak najprawdopodobniej będzie wyglądała nowa generacja hitu Nissana, czyli Juke a.d. 2017. Juke 2-generacji podobnie jak Micra znacznie urośnie względem swojego poprzednika, także i on otrzyma nową platformę oraz jednostki napędowe, których moc mieścić ma się w przedziale od około 100 do 230 KM.

Infiniti QX30

Infiniti QX30

Infiniti najwyraźniej pozazdrościło Mazdzie modelu CX-3 i postanowiło na bazie Mercedesa GLA – tak, tak, to nie pomyłka – zbudować swojego kompaktowego crossovera o oznaczeniu QX30. Planowany debiut odbyć się ma w lipcu 2016, a sam model produkowany będzie w fabryce Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii. 

Toyota C-HR

Toyota C-HR

Choć nazwa może trochę mylić, to C-HR nie jest kolejnym CUV-em marki Honda, ale kolejną konstrukcją w ofercie marki Toyota. Samochód ten będzie plasował się poniżej Toyoty Rav4 (długość ok. 435 cm), a paleta jego jednostek napędowych oferować ma moc z przedziału od około 110 do 140 KM.

 

My szczególnie trzymamy kciuki za Mazdę RX-7 / RX-9 oraz za Hondę NSX, które po latach wrócą do sprzedaży, a których obecność na drogach i torach wyścigowych z pewnością ucieszy nie tylko ich właścicieli. A Wam nasi Drodzy Czytelnicy, który z samochodów przypadł szczególnie do gustu?

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.